ortodonta Zabrze, Bytom, Ruda Śląska

Grupowa Praktyka Lekarska s.c.
Zabrze Bytomska 56 telefon: 32 274 50 81

Ortodonta zajmuje się leczeniem wad zębowych (prostowanie zębów) oraz zgryzowych-doprowadzeniem do zgryzu prawidłowego

.

Leczenie ortodontyczne można prowadzić u dzieci i dorosłych za pomocą aparatów :

Aparaty ruchome-wyjmowane są stosowane głównie u dzieci. Są noszone w nocy i min 4 godziny w ciągu dnia. Leczenie trwa kilka lat.

Aparaty stałe sa przyklejane do powierzchni zęba i łączone metalowym drutem. Działają 24 godziny na dobę dlatego leczenie jest krótsze ( średnio 1,5-2 lata) w zależności od wieku. Im pacjent starszy tym dłuższy okres leczenia.

W ofercie:
Aparat stały metalowy

Aparat ortodontyczny stały przyklejany metalowy
Tradycyjny aparat z zamkami metalowymi,z łukiem mocowanym ligaturami (gumkami w różnych kolorach). Zalety to niska cena, wysoka skuteczność i możliwość stosowania większych sił podczas leczenia. W połączeniu z nowymi łukami niklowo-tytanowymi zapewnia szybkie bezbolesne leczenie.
Aparat samoligaturujący metalowy lub ceramiczny

Aparat samoligaturujący
Aparat ortodontyczny stały z nowoczesnym mocowaniem łuku specjalnymi zatrzaskami(brak kolorowych gumek mocujących łuk)), zamki mogą być metalowe lub ceramiczne, zatrzaski mocujące łuk są zawsze metalowe.Przyspiesza pierwszą fazę leczenia.
Aparat ceramiczny

Aparat ceramiczny
Wysokoestetyczne zamki, zapewniające małą widoczność aparatu ortodontycznego, stosowane z łukami powlekanymi( w kolorze białym) lub z tradycyjnymi łukami metalowymi.
Aparat kryształowy szafirowy

Aparat kryształowy szafirowy
Nowoczesny wysokoestetyczny aparat, zamki w porównaniu z ceramicznymi mają większą przeźroczystość. Wykonane z monokrystalicznego szafiru, zapewniającego dużą precyzję.
Aparat podniebienny

Aparat podniebienny

Rejon Zabrze, Ruda Śląska, Bytom, Pyskowice, Piekary Śląskie, Gliwice, Chorzów, Świętochłowice, Knurów

Cennik ortodoncja

Zapraszamy.